معرفی محله

شهرک شهید باقری در منطقه 22 تهران قرار دارد. این محله از شمال به ارتفاعات البرز، از جنوب به اتوبان شهید خرازی (شهید همت غرب) و دریاچه مصنوعی شهدای خلیج فارس، از شرق به مجموعه تفریحی آبشار بزرگ تهران و از غرب نیز به مجموعه تفریحی و تجاری هزار و یک شهر و مجتمع های مسکونی سما و زیتون محدود می شود.

محله ما ظرفیت های ویژه ای را داراست که میتوان به همسایگی با آبشار بزرگ تهران و  همچنین دریاچه مصنوعی خلیج فارس و ساختمان مرکزی شهرداری منطقه 22 از جمله ی این ظرفیت هاست.

از دیگر ظرفیت های محله ما و همچنین منطقه 22 می توان به وجود ساختمان در حال احداث بیمارستان مغز و اعصاب پرفسور سمیعی اشاره کرد که در بدو ورود به این محله، ساختمان در حال احداث این مجتمع بزرگ درمانی چشم هر بیننده ای را به خود جلب می کند.

5 بوستان کودک، 4 مجتمع تجاری، بازار میوه و تره بار، ایستگاه 68 آتشنشانی، پایانه اتوبوسرانی با 4 خط( مترو صادقیه، مترو چیتگر، مترو ایران خودرو و میدان آزادی)، پایانه تاکسیرانی(میدان المپیک و میدان صنعت )، دانشگاه پیام نور واحد تهران غرب، مدارس دخترانه و پسرانه تا مقطع دبیرستان، مجموعه ورزشی الزهرا(س)، و ... از جمله دیگر ظرفیت های محله ما به شمار می آید.